Skip to main content

Wiadomość o zdradzie partnera jest zawsze ogromnym ciosem. Wiele osób nie jest w stanie pogodzić się z wiarołomstwem żony lub męża i decyduje się rozpocząć nowe życie. Przed podjęciem ostatecznej decyzji warto jednak dać sobie trochę czasu.

Wybaczenie zdrady jest kwestią indywidualną i w wielu przypadkach podyktowaną względami praktycznymi. Mając wspólne sprawy, dzieci czy choćby zobowiązania kredytowe, decyzja o rozwodzie wydaje się ostatecznością. Oczywiście, w pierwszym impulsie wiele osób żąda rozstania, a nawet przechodzi do czynów i wszczyna sprawy rozwodowe, niemniej po pewnym czasie, kiedy emocje schodzą na dalszy plan, pary zaczynają rozmawiać i tłumaczyć powody swojego postępowania.

Zdradza mnie mąż/żona – co robić?
Jeżeli do zdrady doszło w kryzysowym momencie małżeństwa, warto dać sobie jeszcze jedną szansę, a przynajmniej spróbować zrozumieć motywy partnera. W sytuacji kiedy zdrada nie była aktem jednorazowym, a ciągnęła się przez dłuższy czas, istnieje ryzyko, że partner związał się z kochankiem/kochanką także na poziomie emocjonalnym – odbudowa takiego związku nie ma już najmniejszego sensu.