Skip to main content

Na systemie Android działa obecnie większość smartfonów – dowiedzmy się jak dzięki niemu poznać pełne dane co się dzieje z telefonem „podejrzanej” osoby.

Oprogramowanie wydobywające z telefonu pozornie ukryte dane jest powszechnie stosowane przez policję, wojsko i wywiad. Aplikacja która pozwala nam uzyskać dane zawarte w telefonie który działa na systemie android jest bez problemu dostępna. Dzięki niej poznamy szczegółowy rejestr nawiązanych i odebranych połączeń, odczytamy wiadomości SMS oraz e-maile, MMS’y, a także sprawdzimy odwiedzane strony www. Bez problemu dotrzemy także do kontaktów z książki telefonicznej oraz wpisów w kalendarzu. Dotrzemy ponadto do zdjęć które zostały wykonane za pomocą „namierzonej” komórki.
Program szpiegowski na Androida działa w ukryty sposób, tak że śledzona osoba nie wie o jego istnieniu. Przekazuje on informacje z komórki dalej, do osoby lub osób nadzorujących zbieranie informacji.

Co ważne prześwietlić można nawet komórki, które są chronione kodem dostępu ustanowionym przez jej właściciela. Dzięki aplikacji, która szpieguje android poznamy nazwy i lokalizacje stacji bazowych oraz punktów dostępu do Wi-fi, z którymi łączył się telefon, a więc przebywał tam wraz z nim jego właściciel. Dzięki zestawieniu tych wszystkich informacji na wykresie czasu wraz z danymi do kogo i o której godzinie wykonywane były połączenia telefoniczne lub wysyłane SMS’y, można ustalić gdzie właściciel telefonu był oraz z kim się kontaktował. Należy pamiętać o tym, że dane z telefonu możemy odzyskać nawet po ich skasowaniu. Pamiętajmy o tym wówczas kiedy udostępniamy komuś komórkę lub zamierzamy ją sprzedać.