Skip to main content

Podsłuch na telefon – jak to działa i co to jest

By 12 lutego 20191 października, 2021Podsłuchy, Zdrady

Różne programy na rynku

Podsłuch na telefon to w dzisiejszych czasach przede wszystkim różnego rodzaju oprogramowanie, służące do zbierania i wysyłania informacji z telefonu, na którym jest zainstalowane. Programy te różnią się od siebie ceną, funkcjami i sposobem dostarczania danych. Najpopularniejszym i bezkonkurencyjnym podsłuchem na telefon jest aplikacja SpyONE.

Podstawowym i nadal najpopularniejszym podsłuchem na telefon jest nagrywanie rozmów. W tej wersji program nagrywa w formie dźwiękowej każdą rozmowę przeprowadzoną przez śledzony telefon, zarówno odebraną, jak i wykonaną. Nagrania są wysyłane przeważnie na email w formie załącznika, w treści zaś podana jest godzina rozmowy, nazwa kontaktu i nr telefonu. Dołączana może być też lokalizacja, w której znajdował się śledzony telefon w momencie trwania połączenia. Podsłuch rozmów często pozwala w bardzo krótkim czasie wykryć zdradzę, oszustwo lub ochronić dziecko przed niebezpieczeństwem.

Podsłuch SMS jest zazwyczaj kupowany właśnie z opcją nagrywania rozmów, ponieważ te dwie funkcje są nadal najczęściej używane. Wszystkie dane zgromdzone na telefonie są wysyłane na serwer do którego ma dostęp tylko osoba, która kupiła podsłuch.

Zaawansowane aplikacje szpiegowskie

Bardziej zaawansowane programy przesyłają zebrane informacje na serwer. Działają tak, że wszelkie zgromadzone informacje można przeglądać po zalogowaniu się na specjalną stronę internetową, za pomocą unikalnego loginu i hasła. Oferują cały „panel sterujący”, gdzie oprócz rozmów i wiadomości, możemy zdalnie uruchomić kamerę w smartfonie, podsłuch otoczenia na żywo  czy zrobienie zdjęcia ekranu.

Przykładowo program szpiegowski SpyONE All in ONE ma możliwość wysyłania czatów z Messengera / Facebooka, Whatsappa, Vibera czy Snapchata. Te bardzo popularne komunikatory, używane już przez rzeszę ludzi, bardzo często zastępują SMSy czy maile. Powszechny dostęp do Internetu sprawił że rozmowy przez Messenger czy Whatsappa są tańsze i szybsze, umożliwiają także przesyłanie zdjęć i filmów. Popularność zyskały przede wszystkim u młodych ludzi, którzy uwielbiają chwalić się swoimi zdjęciami i aktywnością w Internecie.

W każdym przypadku wybór podsłuchu na telefon to sprawa indywidualna – nie każdy potrzebuje rozszerzonego programu, jak SpyONE All in ONE opartego na serwerze, są jednak przypadki gdzie większa ilość możliwości pomaga lepiej wykryć zdradę. Szczególnie kiedy ktoś mocno pilnuje się i jest ostrożny w używaniu telefonu komórkowego.