Skip to main content

Spośród sposobów na zdobycie informacji, takich jak szpiegowanie telefonu, podsłuch w samochodzie czy mieszkaniu, istotnym źródłem wiedzy o danej osobie jest też prywatny komputer. Komputery PC czy desktop zostały zastąpione w dużej części przez coraz mniejsze i bardziej mobilne laptopy czy tablety. Mają one przeważnie bardzo pojemne dyski twarde, dlatego nadają się lepiej do przechowywania dużych danych, jak zdjęcia, filmy, dokumenty niż telefony komórkowe. Dla niektórych są też po prostu wygodniejsze w użytku podczas przeglądania stron internetowych, pisania maili czy odwiedzania różnych portali – randkowych, społecznościowych czy z ogłoszeniami.

Na czym polega podsłuch komputera?

Są to głównie programy, instalowane na dysku twardym urządzenia. Działają w ukryty sposób i przeważnie są niewykrywalne przez antywirusy, nie widać ich także wśród zainstalowanych programów w Panelu Sterowania. Wysyłają one zebrane informacje do osoby nadzorującej podsłuch, mogą też umożliwiać podgląd na żywo pulpitu, podsłuch z mikrofonu, kamery internetowej.

Jakie informacje można uzyskać przez podsłuch komputera?

W zależności od zainstalowanego oprogramowania i stopnia jego zaawansowania, mogą to być: wszystkie naciskane klawisze z klawiatury, wraz z informacją w jakim programie wpisana była dana treść; zdjęcia ekranu – tzw. screenshoty wykonywane co określony czas lub na żądanie; historia odwiedzanych stron; loginy i hasła do stron; nagrania z kamery laptopa i mikrofonu oraz wiele innych.

Niektóre programy umożliwiają nawet sterowanie komputerem zdalnie, za pomocą telefonu. Można wtedy “przejąć” obsługę myszy, klawiatury, uruchomić lub zamknąć program, włączyć mikrofon czy kamerę – wszystko to z poziomu smartfona i na dowolną odległość.

Dowiedz się więcej. Wejdź na:

https://monitoringtelefonu.com.pl/monitoring-komputera/