Skip to main content

Zdrada, wypalenie w związku, niezgodność charakterów – to jedne z najbardziej powszechnych przyczyn rozwodów. Niestety, nie każdemu jest dane wytrwać w związku małżeńskim do końca życia. Jeżeli trafiliśmy na nieodpowiednią osobę, nie warto jednak męczyć się przez długie lata tylko w porę zadziałać.

Decyzja o rozwodzie jest niezwykle trudna. Porzucenie osoby, z którą dzieliło się życie, może odcisnąć mocne piętno na psychice. W niektórych sytuacjach warto jednak podjąć drastyczne kroki i spróbować zacząć żyć na nowo – zwłaszcza gdy małżeńskie pożycie nie jest satysfakcjonujące, a konflikty z małżonkiem są codziennością.
Rozwód jest jedynym wyjściem w sytuacji, gdy małżonkowie nie są w stanie spędzać ze sobą czasu, celowo wychodzą z domu i kłócą się przy nawiązaniu najprostszej rozmowy. Rozwód jest wówczas swoistym wybawieniem i szansą na znalezienie partnera, z którym będziemy mogli stworzyć pełną relację. Decyzja o rozwodzie powinna być jednak dojrzała i wynikać z własnych przekonań – to odpowiedź na pewne życiowe braki.