Skip to main content

Zdrada małżeńska jest bardzo trudną sytuacją, zarówno dla mężczyzny, jak i kobiety. Wybaczenie niewierności i powrót do normalnego życia po zdradzie są bardzo trudne, ale w wielu wypadkach możliwe.

Aby wybaczyć zdradę i uratować związek, potrzebna jest dobra wola obydwu stron. Jeżeli mąż albo żona przyzna się do niewierności i obieca, że nigdy więcej nie powtórzy błędu, warto wysłuchać jego/jej racji i dać sobie czas na podjęcie decyzji.
Rozmowa o zdradzie powinna być otwarta i rzeczowa. Jeżeli partner wybaczy zdradę bez wyrzucenia z siebie wszystkich emocji, bardzo możliwe, że niewierność stanie się w przyszłości „asem w rękawie” i będzie wypominana przy każdym konflikcie. Wybaczania jest ważną częścią związku, niemniej życie z osobą, do której czuje się niechęć, a niekiedy wręcz nienawiść, nie ma najmniejszego sensu. Jeżeli mąż/żona wie, że nie będzie w stanie wybaczyć zdrady, nie powinien/powinna za wszelką cenę ratować związku. Wybaczanie niewierności jest sprawą indywidualną, zależną od wielu czynników, dlatego zamiast kierować się logiką, warto słuchać głosu serca.